ERZİNCAN ÇAYIRLI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KASIM AYI DÖGEP ÇALIŞMASI

KASIM AYI DÖGEP ÇALIŞMASI

 

ÇAYIRLI İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÖGEP KASIM AYI ETKİNLİK RAPORU

 

EYLEM KONUSU: DKAP dersleri öğretiminde materyal kullanımının önemi, materyal çeşitleri ve içerik planlamaları, öğretim programlarının kazanımlarına uygun, öğrencileri derste daha etkin kılacak işitsel ve görsel materyallerin hazırlanması ve geliştirilmesi

EYLEM TÜRÜ: Kitap; Makale, Hikâye; Şiir, Film; Okuyoruz ve Değerlendiriyoruz

PAYDAŞLAR: Diğer Öğretmenler, Okul-Aile Birliği, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

ETKİNLİK ÖZETİ: Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü´nce hazırlanan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim Eylem Planı (DÖGEP) projesi kapsamında, DÖGEP Kasım Ayı faaliyetleri Din kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerimizin katılımı ile gerçekleştirildi.

DÖGEP Kasım ayı etkinliği kapsamında öğretmenlerimiz tarafından materyal ve içeriklerle ilgili hazırlanan görseller paylaşılmış. Bu çerçevede daha etkili olan materyallerin kullanımlası kararlaştırılmış olup öğrencilere yönelik sesli materyallerle ilgili de http://dinogretimi.meb.gov.tr/MateryalGeliştirmeKlavuzu.pdf linkinden istifade edilerek klavuz çerçevesinde gerekli materyallarin hazırlanmasına karar verilmiştir.

DÖGEP Kasım ayı etkinliği kapsamında, DKAP derslerin de kullanılan materyallerin etkili olup olmadığı üzerinde durularak görsel ve işitsel materyallerin her zaman daha etkili olduğu sonucundan hareketle kullanılması gerekn görsel resimlerin yada karikatürlerin özellikleri tespit edilmiştir.

Yine öğrencilerin hayal dünyalarına ilişkin ve coğrafyamızında bize kattığı değerler çerçevesinde öğrencilerimize hitap eden görseller seçilmeye gayret gösterilmelidir sonucuna varılmıştır.

Özet olarak; bu araştırmaların amacı DKAP dersinin daha etkin bir şekilde hem öğretilmesi hemde öğretilenlerin topluma aktarımı ve uygulanmaya konulmasıdır.

cayirli.meb.gov.tr - 446 311 23 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.